top of page
szilajcsiko

A bizottságokban a tisztségek kiosztásánál ugyanúgy működött a „szélsőségesnek” kikiáltott frakciók teljes elszigetelése, mint a plenáris ülésen (Borvendég Zsuzsanna)












Ezen a héten Brüsszelben megalakultak a parlamenti bizottságok. Ezekben a szakpolitikai feladatokat végző munkaközösségekben folyik az előkészítő munka, minden képviselőnek részt kell vennie valamelyik bizottság tevékenységében. Én a Kulturális és oktatási bizottságba jelentkeztem, illetve póttagként a Regionális fejlesztési bizottság munkáját fogom segíteni. A bizottságokban egy elnököt és négy alelnököt választunk, azonban ezen tisztségek kiosztásánál ugyanúgy működött a "cordon sanitaire" – vagyis a "szélsőségesnek" kikiáltott frakciók teljes elszigetelése –, mint a plenáris ülésen. A kulturális bizottságban például a frakció létszáma alapján a Patriótáknak kellett volna az elnöki tisztséget megkapni, de a Zöldek nyertek itt is, sőt egyetlen alelnöki pozíció sem került jobboldali pártokhoz.


A tisztségeket egyébként már az ülések előtt leosztják a nagy pártcsaládok egymás között. Nálunk legalább az elnök megválasztásakor titkos volt a szavazás, de az alelnököknél már nem. Közfelkiáltással (!) választották meg a jelölteket. Ez úgy történik, hogy az elnök megkérdezi, támogatják-e a képviselők XY megválasztását. A képviselők erre elkezdenek tapsolni, és ha a taps hangja elég meggyőző az elnök számára, a kérdést eldöntöttnek tekinti. A terem azonban tele van emberekkel, hiszen az ülés nyilvános, vagyis az is tapsolhat, akinek nincs is szavazati joga. A demokrácia legnagyobb dicsőségére... Egyik alelnök megválasztása előtt egy néppárti képviselővel együtt jeleztük, hogy titkos szavazást kérünk, de senki más nem támogatta az ötletet, így maradt a közfelkiáltás. Történészként élvezhettem volna az időutazást, hiszen akár az athéni agorán is érezhettem volna magam a Krisztus előtti V. században, de valahogy nem tudtam igazán értékelni a vicces oldalát a helyzetnek.


Apró sikereket mégis elkönyvelhettünk, hiszen két bizottságban is a mérleg nyelve lett a frakciónk. Az egyikben ráadásul az utolsó pillanatban engem kértek meg a helyettesítésre. Ebben a két bizottságban a mi szavazatainkkal sikerült megakadályozni a balliberális oldal sikerét és egy sokkal elfogadhatóbb pártcsaládból, az ECR-ből jövő jelöltet ültetni az elnöki székbe. Ezek az eredmények mindenképpen ígéretesek a jövőre nézve, hiszen azt vetítik előre, hogy a kiélezett helyzetekben sorsdöntő lehet a szavunk és a jobboldali erők között működhet az ügyek mentén való összefogás.


És ha már a reményteli jövővel fejeztem be a bejegyzést: ez a kereszt az EP egyik folyosóján található, közel az irodáinkhoz.Minden kis kockában egy-egy kő található, amelyek az EU tagországaiból származnak. A magyar kő a kereszt függőleges részén, felülről a hatodik kockában van elhelyezve. Gyönyörű szimbólum, nem szabad hagyni kiüresedni!



501 megtekintés

1 Comment


Guest
Jul 25

Az Európai Parlament az EU adófizetőinek véréből és verejtékéből fenntartott gittegylet, ahol buzgón munkálkodnak Európa teljes szétverésén. Vajon miből gondolják, hogy ők nem mennek a levesbe, ha az őket eltartó adófizetők tönkremennek?

De van Lejjebb Ursula ismételt megválasztásával megmutatták, mennyire érdekli őket a saját szavazóik véleménye: semennyire.

A túlnyomó többségük velejéig korrupt, lelkiismeretlen, túlfizetett nímand, akiket egy normális közegben egy napig sem tűrnének meg.

Like
legte Tanka.jpg

VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

dombi 2023.jpg
vukics boritora.jpg
acta 202305.png
gyimothy.png
dio.jpg
KIEMELT CIKKEK
MOGY2023.jpg
bottom of page