top of page

A TILTOTT ‒ III. RÉSZ: CBDC, EGY DIKTÁTOR ÁLMA! – Tallián Hedvig interjúja RICHARD A. WERNER professzorral

szilajcsiko

ismétlés


Forrás:




A bankhitel pénzteremtés a semmiből, árulta el a titkot az interjú első és második részében Dr. RICHARD A. WERNER. Így a közgazdász professzor nemzetközi vizeken zajlott pályakezdésébe beavatott olvasó már tudja, hogy a világunkat uraló pénzhatalom számára milyen veszélyt jelentő felismerésekre jutott a német tudós. Például arra, hogy a banki hitelezést lehet úgy is művelni, hogy az ne csak kevesek számára jelentsen gyarapodást. Lásd a kínai csodát! A werneri tabudöntő közgazdaságtan azt, amikor a decentralizált bankrendszer az emberi közösséget szolgálja, a bank megváltó erejeként aposztrofálja. Erről is szó esik az interjú e záró, harmadik részében, valamint a titokzatos CBDC-kről, melyek minden képzeletet felülmúló veszélyére elsőként hívta fel Richard Werner a figyelmet a nyilvánosságban. A BRICS államok formálódása mögött meghúzódó szándékot is elemzi, és kritikát fogalmaz meg az elnyomó uniós intézményekkel szemben. E sorok írója végül arra is kíváncsi volt, hogy Werner professzor szívén viseli-e hazája, Németország sorsát…?

Tallián Hedvig

 



Dr. Richard  A. Werner központi banki szakértő, közgazdász
Dr. Richard  A. Werner központi banki szakértő, közgazdász


III. RÉSZ


CBDC, EGY DIKTÁTOR ÁLMA!

 


Visszatérve a porosz gazdasághoz, mint bizonyítékhoz…


Poroszország nagy növekedési ütemű gazdaság volt. Sikeres, igazságos, méltányos. Bárki felemelkedhetett a gazdaság élvonalába. Ezt a tudást importálta Japán, Korea, Tajvan, majd Kína. A legjobb példa Kína, ahol kezdetben a szovjet-rendszer dominált és az egyetlen GOZ bankon kívül nem léteztek bankok. Ám, Teng Hsziao-ping 1978-ban hatalomra került. Ellátogatott a gazdasági csoda Japánba, és kérte a japánokat, segítsenek Kína fejlesztésében és árulják el elképesztő gazdasági növekedésük titkát. A japánoknak nem volt ellenére elmozdulni a jószomszédi viszony felé. Hisz az a helyes, ha segítünk más országokon. A jólétteremtéssel az a helyzet, hogy nincs miért visszatartani másoktól! A nagyobb jólét mindenki számára előnyös. A fejlődő országokat nem szabadna visszatartani és elnyomni, ahogyan az a nemzetközi elit által irányított IMF és a Világbank rendszerén keresztül történik…


… a „washingtoni konszenzus” kifosztó politikája IMF-fel, Világbankkal. A teljes kép kedvéért amikor Teng Hsziao-ping Japánban tanácsot kér, Magyarországot a kommunisták belevezetik az adósság csapdába, a rendszerváltáshoz megérkezve pedig már súlyosan eladósodott a washingtoni intézmények felé. 1989-90 a neoliberalizmus elszabadulásának időszaka – a felszínen a Szovjetunió és szocialista blokk összeomlik, az USA pedig a világ csendőrévé válik – a pénzügyi lényeg pedig „a haszon magánkézbe kerül, míg a költségek a társadalomra terhelődnek”. A magyar nép jelentős részének a helyzete pedig nem könnyebbé, de egyre kilátástalanabbá válik. 


Pontosan. Úgy van kitalálva a „washingtoni konszenzus” intézményrendszere, hogy lenn tartsa az országokat és megakadályozza a fejlődést. Ezt persze „fejlesztési politikaként” adják el, holott valójában az ellenkezője történik.


(...)




Az interjú III. része itt olvasható:




 

Kapcsolódó cikkeink:





2 comentarios


sharavoop
13 mar

Sziasztok! Olvastátok már Tallián Hedvig interjúját Richard A. Werner professzorral a CBDC-ről? Nagyon érdekes kérdéseket vetett fel, főleg a diktatúrák által történő potenciális kihasználásról. Mit gondoltok erről?

Me gusta

Invitado
23 feb

Tessék ÚJRAOLVASNI mind a három részt! Fontos!!! A harmadik rész a lényeg, de az előzőek nélkül nem érthető!

Me gusta
legte Tanka.jpg

VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

dombi 2023.jpg
vukics boritora.jpg
acta 202305.png
gyimothy.png
dio.jpg
Blogos rovatok
KIEMELT CIKKEK
MOGY2023.jpg
bottom of page