„A titkos elit”, Raffay és Drábik ‒ Vajta Dénes hozzászólása
Előzmény:
Kiváló történészünk, Raffay Ernő nagy érdeme a szabadkőművesség szerepének feltárása Trianon létrejöttében. Raffay az utóbbi hetekben több nyilatkozatot is tett egy újonnan magyarul is megjelent könyvről, Gerry Docherty és Jim Macgregor skót szerzők tollából, amely „A titkos elit” címmel jelent meg. A könyv az első világháborút előkészítő titkos angolszász társaságról szól, amely elsősorban a gyorsan feltörekvő Németország ellen irányult, de annak partnereit is célba vette, ami számunkra Trianonba torkollott.
Raffaynak igaza van a könyv jelentőségét illetően, csak annak „hiánypótló” jellege nem egészen igaz. Sajnos nem ő az egyetlen, aki elfelejti Drábik János igen jelentős munkásságát, aki pedig a rendszerváltáskori és még az azutáni magyar érzelmű nemzedék világpolitikai eligazodásában is óriási szerepet játszott. Ne felejtsük el, hogy a magyar jóhiszeműség következtében még a 90-es években is sokan úgy gondolták, hogy a nyugati hatalmak, amint jobban megismerik a térség valódi viszonyait, jóvá fogják tenni Trianon legsúlyosabb tévedéseit. Drábik János munkái igencsak kijózanítóan hatottak abban az időben és még ma is aktuálisak. Ő már a 90-es évek végén felhívta a figyelmet Carroll Quigley Tragédia és remény című könyvére, amely a később háttérhatalom néven ismertté vált bankárcsoport tevékenységét elemezte.
A skót szerzők is ebből indultak ki, csak jóval később, mint Drábik János. Nagy érdemük, hogy könyvük megjelenéséig az angolszász világban az I. világháború kitörésének megítélésében még a régi hazugság Németország felelősségéről uralkodott, ami azóta ott is megrendült.
„A titkos elit” angolul először 2013-ban jelent meg, amikor Drábik már számos elemzést, könyvet megírt a témában, amelyeket persze a skótok nemigen ismerhettek, de Raffay Ernő igen. Hasonlóan jár el a különben kiváló Bogár László – Boros Imre páros is, akik már jó másfél évtizede elemzik a háttérhatalom tevékenységét, és indulásukkor bizony félreérthetetlenül Drábik fogalmait használták, annak említése nélkül. Reméljük itt csak a közmondásos jelenség játszik szerepet, hogy nehezen lesz az ember próféta saját hazájában, és Drábik János külföldön is ismertté válva, itthon is nagyobb elismerést kap.
Vajta Dénes
Drábik János számomra kb 30 éve ismert, Itt Dombóváron járt vettem is néhány könyvet.
Raffay Ernő úgyszintén ismert történészi munkásságáról, örömömre szolgál, hogy éppen kedden lesz itt, tart egy előadást a Politizáló szabadkőművességről,
erősítve Dúró Dórát, aki január 12-én megnyeri majd az időközi választást.
Ez a két hiteles történész sokat tesz ugyan, érthető és jó, hogy a Mi Hazánk Mozgalom lehetőséget biztosít a tudásuk terjesztésében. Sokan nem is merik meghallani az igazságot, nemhogy beszélni róla,
Pedig Jézus mondta: NE FÉLJETEK!