top of page

Brüsszel demokráciája (Vajda Miklós cikkismertetője és véleménye)

szilajcsiko




A Soros-szervezetek is ott ülhetnek majd a Korrupcióellenes Munkacsoportban, de Brüsszelnek ez sem elég


Mind a tíz civil helyet betöltötték, így létrejött az Integritás Hatóság mellett működő Korrupcióellenes Munkacsoport – közölte a hatóság. A közlemény szerint a 21 tagú konzultatív testület december 13-án ülésezik először. A résztvevők a meghívóval együtt a napirendet és az ügyrendi javaslatot is megkapják, amit előzetesen véleményezhetnek – tették hozzá. A közleményben leszögezték, hogy a hatóság elnöke a törvényi keretek betartása mellett konstruktív, értékteremtő együttműködésre számít.


A hatóság mellett konzultatív szerepet betöltő testület 21 tagú, ebből a törvény értelmében tíz tagot az állami szervek delegáltak, tízet pedig pályázati úton választottak ki a nem kormányzati szereplők közül – fejtették ki, azzal együtt, hogy a nyílt pályázatra 24-en jelentkeztek, 6 civil szervezet és 18 magánszemély. A pályázati kiírás értelmében a részvétel feltétele volt az alábbiak közül egy vagy több területen szerzett tapasztalat: korrupció megelőzése és korrupció elleni küzdelem, átláthatóság, közbeszerzési eljárások, a munkacsoport feladataihoz kapcsolódó emberi jogok védelme, valamint bűnüldözés.


A pályázók közül az összes civil szervezet megfelelt a feltételeknek, így a munkacsoport nem-kormányzati összetétele az alábbiak szerint alakul:


Bodoky Tamás Richárd (atlatszo.hu Közhasznú Nonprofit Kft.), Essősy Zsombor (Magyar Közgazdasági Társaság), Fázsi László, Fonyódi Krisztián, Gyulai-Schmidt Andrea (Közbeszerzési Tanácsadók Országos Szövetsége), Ligeti Miklós Zoltán (Transparency International Magyarország), Reszkető Petra (Budapest Szakpolitikai Elemző Intézet), Sándor Tamás, Várady Szilvia, Vincze Orsolya Júlia (K-Monitor Közhasznú Egyesület).

A konzultatív testületet az Integritás Hatóság elnöke vezeti. Biró Ferenc a közlemény szerint azt mondta: “örülök, hogy sokan pályáztak, köztük számos, az évek során komoly teljesítményt felmutató szakmai és civil szervezet. A kijelölt állami szervek már korábban megnevezték delegáltjaikat, így semmi akadálya annak, hogy december 13-án a munkacsoport elkezdhesse működését. A tagok hamarosan megkapják az alakuló ülés napirendjét és a működésre tett ügyrendi javaslatot, amit természetesen véleményezhetnek.


Bízom benne, hogy a munkacsoport valamennyi résztvevője a törvényi keretek betartása mellett támogatja az Integritás Hatóság munkáját és a tiszta, korrupció elleni harcot – közölte a hatóság vezetője, hozzátéve, hogy az autonóm államigazgatási szervként működő Integritás Hatóság feladata az európai uniós források felhasználásával kapcsolatos csalás, összeférhetetlenség, korrupció vagy más jogsértés kivizsgálása.


Elemző és javaslattevő feladatai mellett az Integritás Hatóság hatósági ellenőrzést és vizsgálati eljárást is folytat, illetve kezdeményezheti más szerv eljárását – írták.


(Eddig a Pesti Srácok beszámolója)


Vajda Miklós véleménye

Az ember szinte már azt sem tudja, hogy sírjon, vagy nevessen?

Brüsszel minden létező eszközzel gátolja, a Magyarországnak járó pénzek kifizetését. Sajnos ebben semmi újdonság nincs, ezért ennek a részleteibe most nem megyek bele.

Az viszont több mint felháborító, hogy az Európai Unió a maga zsarolási potenciálját kihasználva, a hatékonyabb korrupció elleni harcot tekinti a pénz kifizetése egyik feltételének.

Miközben ma már az egész világ tudja, hogy az Európai Bizottság elnöke (Ursula von der Leyen) az EU és a jelenlegi világpolitikai elit egyik legkorruptabb vezetője. Nem sokkal marad el tőle Verhofstadt sem, aki közpénzből vásárolt és újított fel magának és a családjának egy kastélyt. De a ciprusi Kiriakidesz asszony sem tud elszámolni négymillió euróval. Olaf Scholz, német kancellár, nem tud elszámolni a hamburgi polgármestersége alatt befolyt közpénzekkel. Nem marad el tőlük Mark Rutte, holland miniszterelnök sem, és a sor hosszan folytatható az EU parlamentben ülő – megvásárolt – képviselőkkel.

Ez a testület fog az ún. Integritás Hatóság nevű NGO (civil szervezet) keretében Korrupcióellenes Munkacsoportot felállítani Magyarországon.

Ami a leginkább felháborító: 2022 tavaszán volt Magyarországon egy teljesen legitim, a demokrácia szabályai szerint lezajlott országgyűlési képviselőválasztás. Még az EBESZ ideküldött delegációi sem emeltek kifogásokat a választások tisztaságával kapcsolatban. Pedig nagyon igyekeztek! Ennek alapján került – immár negyedszer – 2/3-os többségbe a jelenlegi magyar kormány.

Ami most történik, az nem más, mint a legitim választás alapján, törvényesen hatalomba helyezett kormány (vagy állami szervek) jogosítványai egy részének a pénzügyi zsarolás következtében történő átengedése, a Brüsszelből finanszírozott un. civil szervezeteknek, illetve azokon keresztül Brüsszelnek, amely mögött ott van a banksterek háttérhatalma.

Ráadásul a 21 tagú szervezetben – a törvény értelmében – csak 10 tagot delegálnak a hivatalos magyar állami szervek. Ebből egyenesen következik, hogy a magyar nemzet képviselete ebben a testületben – a választási eredmény ellenére – a saját hazájában kisebbségben lesz.

Mondjuk ki végre, hogy a brüsszeli szélhámosok arra törekszenek, hogy a legitimen megválasztott, törvényesen a hatalmat gyakorló, magyar kormány kezéből ki akarják venni a jogosítványait, és áthelyezni azt a külföldről fizetett, ügynökökből álló civil szervezetek kezébe.

Na, ennyit az európai értékekről, a demokráciáról, a jogállamiságról, és a tiszta közéletről.


Egyre több részlet derül ki az EU letartóztatott parlamenti alelnökével kapcsolatban


16 házkutatásra és több letartóztatásra is sor került, a letartóztatottak között van az EP görög szocialista alelnöke, Eva Kaili is. A dpa német hírügynökség információi szerint a belgiumi korrupciós nyomozással összefüggésben letartóztatták az Európai Parlament alelnökét, Eva Kailit is, akinek most folyik a kihallgatása. A görög politikusnőt már péntek este, a botrány kirobbanása után kizárták pártjából, a Pánhellén Szocialista Mozgalomból (Paszok).


A belga rendőrség lezárta Kaili irodáját, valamint két belga szocialista képviselő, Maria Arena és Marc Tarabella irodáját.


A belga ügyészség közölte, hogy négy (azóta öt) “az Európai Parlamentben tevékenykedő” személyt letartóztattak “egy Perzsa-öböl menti országot” érintő korrupció gyanúja miatt. A nyomozás középpontjában európai parlamenti asszisztensek állnak, de egy volt európai parlamenti képviselőt is kihallgattak.

Eva Kaili, az Európai Parlament 14 alelnökének egyike


Az ANSA olasz hírügynökség szerint a letartóztatottak mind olasz állampolgárok: Niccolò Figà-Talamanca, a “No Peace Without Justice” civil szervezet igazgatója, Luca Visentini szakszervezeti vezető, Pier-Antonio Panzeri, az Európai Parlament baloldali (S&D) csoportjának volt képviselője, valamint Francesco Giorgi, az S&D képviselőcsoport parlamenti asszisztense, aki egyébként Kaili élettársa. Elsőként a Le Soir belga napilap közölte, hogy információi szerint katari tisztviselők próbáltak meg egy volt olasz szocialista képviselőt megvesztegetni, aki az EP tagja volt 2004 és 2009 között. A rendőrség 16 razziát tartott Brüsszelben, 600 ezer euró készpénzt, valamint informatikai eszközöket és mobiltelefonokat foglalt le.


A hatóságok szerint a nyomozás bűnszervezet létrehozása, valamint korrupció és pénzmosás gyanúja miatt folyik.


Katari pénzek

A nyomozók már hónapok óta gyanítják, hogy “egy Öböl-menti állam” megpróbálja befolyásolni az EU Parlament politikai és gazdasági döntéseit. Feltételezéseik szerint jelentős pénzösszegeket, illetve természetbeni ajándékokat osztogattak az EP-ben politikai vagy stratégiai pozíciót betöltő személyeknek.


Eva Kaili november 21-én beszédet mondott az Európai Parlamentben a katari világbajnokságról. A sporteseményt bizonyítéknak nevezte arra, hogy “a sportdiplomácia történelmi változásokat hozhat egy olyan országban, amelynek reformjai az arab világot is inspirálták”.


Katar – amelyet 6500 vendégmunkás haláláért tesznek felelőssé a vb-infrastruktúra építése során – szerinte úttörő szerepet játszott például a munkajogok terén.


A 44 éves politikusnő kizárását a szocialista pártból pénteken jelentette be Nikosz Androulakisz pártelnök. Kaili 2014 óta európai parlamenti képviselő, 2022 óta pedig a parlament 14 alelnökének egyike. A parlament honlapján található önéletrajza szerint 2004 és 2007 között híradós és újságíró volt, később pedig PR-tanácsadó Görögországban. Az EP Szocialisták és Demokraták (S&D) csoportja is “azonnali hatállyal” felfüggesztette Kaili tagságát – áll a képviselőcsoport közleményében.


A parlament korrupcióellenes munkacsoportjának társelnökét, Daniel Freundot megdöbbentették a vizsgálatok. “A vádakat teljes körűen ki kell vizsgálni” – mondta a zöld politikus, aki szerint a pénznek nem szabadna szerepet játszania Európa legnagyobb parlamentjének döntéseiben. Mint mondta, “hatalmas bizalomvesztés” fenyeget az ügy miatt.

 

Forrás:








404 megtekintés

Comments


legte Tanka.jpg

VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

dombi 2023.jpg
vukics boritora.jpg
acta 202305.png
gyimothy.png
dio.jpg
Blogos rovatok
KIEMELT CIKKEK
MOGY2023.jpg
bottom of page