Czigány Edit: Hórusz szerencsés balesete
Hórusz atlantiszi pilóta – a legendák szerint – repülőbalesetet szenvedett. Az atlantiszi fejlett technika csodálatos repülő szerkezeteket tervezett és használt. Legismertebb a „Napbárka”, amely nem azonos a szárnyas napkoronggal. A Napbárka az atlantisziak űrhajója volt, amellyel felderítéseket végeztek a kozmoszban, feltérképezték a Naprendszer bolygóit. Az űrhajón 8 isten tartózkodott, a parancsnok: Thot és 7 társa.
A hatalmas űrhajóra nem csak ennyi ember fért fel, hanem félelmetes fegyverek és kisebb repülő eszközök is. Ilyen gép volt „Ré Szeme”.
A másik fajta eszköz, a szárnyas napkorong félelmetes vadászgép volt, pilótája egy Hórusz nevű fiatalember. Szimbóluma a sólyom. Hórusz gépén volt két sugárágyú, a legenda szerint két „ureusz kígyó”. Plutarkhosz, görög történetíró beszámol arról, hogy amikor Egyiptomban járt, a helyi papok megmutatták neki egy lezuhant égi bárka vörös színű roncsait.
A Klemens Lothar von Metternich herceg és kancellár tulajdonában lévő sztélé (a New Yorki Metropolitan Múzeum féltett kincse) elmeséli Hórusz egyik, szerencsésen végződött balesetét. A felderítést végző gép motorja a sivatag fölött leállt.
„Az égi bárka leállt. Segítsetek, zuhanok!”
„Mi történt, mi történt, ki van szemben Hórusszal?”
„Ízisz vagyok, kérem az eget, a Ré legénysége azonnal szálljon le, a Ré bárka ne menjen tovább, míg Hórusz bajban van.”
„Ízisz az égbe küldte hangját. Vele szemben megállt a nap (nem mozdult helyéről).”
Thot: „Mi történt, mi történt?”
„Ízisz dicsőséges istennő? Hiszen Te ismered a varázsigét.”
A Hórusz bárkája zuhanni kezdett, Hórusz kétségbeesve hívta a bázist.
A központban, a rádiónál Ízisz ült. Azt hitte, két repülő összeütközött, azért kérdezte rémülten, hogy ki van szemben Hórusszal. Parancsot ad „Ré Szeme” kémrepülőnek, hogy szálljon le Hórusz mellé.
Thot utasítást ad, hogy Hórusz gépét vigyék Ozírisz nagy szervizrepülője mellé, ahol megjavíthatják.
A repülőgép nem modern korunk találmánya, hanem már az atlantiszi ember is ismerte.
Comments