Jakab Kevend-István: A Covid-19 oltásgyártók bűnügyei – avagy a haszon felülmúlja a kockázatot
Biztonságban vagyunk, bízzunk a gyógyszergyártókban és a szakemberekben, mert számukra első a mi egészségünk! Vagy NEM?
A közelmúlt eseményei megtanítják nekünk, hogy az EU által dédelgetett négy nagy gyógyszergyártó óriásvállalat közül, amelyek a Covid-19-oltásokat gyártják, a három nagyobbnak a múltja, finoman szólva is távol áll attól, hogy foltmentes legyen...
Az, hogy a múltban súlyos visszaéléseket – nevezzük nevén: bűncselekményeket – követtek el, ugyan nem bizonyíték arra, hogy ezt a jelenben is habozás nélkül megteszik, de legalábbis intő jel lehet minden potenciális áldozat, akarom mondani páciens számára...
Pfizer
Nézzünk utána egy kicsit a legmagasztosabb és egyben a legfontosabb vállalatnak a Covid-19 szempontjából, nem szem elől tévesztve azt sem, hogy ebben a gyógyszergyártó mamutcégben is komoly érdekeltsége van az igazság nemes lovagjának, Bill Gatesnek...
Itt van mindjárt a hírhedt 2014-es Bextra visszavonási botrány, amikor a Pfizer orvosokat fizetett le, hogy a Bextra nevű fájdalomcsillapítót írják fel a betegeknek olyan betegségekre is, melyekre a gyógyszer prospektusa nem is utalt. Sok ezer ember számára szívrohamot, agyvérzést, trombózist és súlyos bőrbetegséget és halálát okozva ezzel. A gyógyszert bevonták, és a Pfizert 2,3 milliárd dollárnyi bírság kifizetésére kötelezték a nagyértékű kártérítések sorozata mellett. Senkit nem zártak börtönbe vagy legalább ítéltek el, sem a Pfizer alkalmazottai közül, sem a számtalan megvesztegetett orvos közül!
Nem elhanyagolandó az sem, hogy 2005-ben a Pfizer becsületsértési perrel fenyegette meg az első tényfeltárókat (sic!) ...
A Bextra-botrány távolról sem az utolsó. 2007-ben szintén szak- és háziorvosok ezreinek megvesztegetésével érte el a Pfizer, hogy a Genotropin nevű növekvéshormont tartalmazó gyógyszerét a prospektusban nem szereplő tünetek sokaságára alkalmazzák a betegek, ezért a jeles bűncselekményért 34 millió dolláros büntetésben részesült a Pfizer. Senkit nem zártak be vagy ítéltek el!
2004-ben a Pfizer 430 millió dollárt fizetett ki bűnügyi bírság (nagyon fontos, hogy nem szabálysértési bírságról beszélünk, hanem bűnügyiről) és civil kártérítések formájában, miután lebukott, hogy a kizárólag epilepszia ellen kifejlesztett Neurotrin nevű ideggyógyszerét, a fentebb már említett módon, mindenféle idegrendszeri eredetű panaszok kezelésére használtatta, a rengeteg kenőpénzzel megvesztegetett orvossal és kutatóval, többek között migrénre, bipoláris depresszióra. Tette ezt úgy, hogy tudatában volt a gyógyszer hatástalanságának a betegségek tüneteire nézve, és annak is, hogy súlyosan mérgező... Senkit nem ítéltek el vagy zártak börtönbe!
A Pfizer folyamatos és visszaeső bűnözői tevékenysége miatt 2009-ben kénytelen volt egy úgynevezett átláthatósági egyezmény keretében alávetni magát az USA egészségügyi hivatal folyamatos megfigyelésének. Ugye mondanom sem kell, hogy annak a pénznek, amivel orvosok százezreit meg lehet vesztegetni, pont ugyanolyan zöld a színe, mint annak, amivel a kormányhivatalnokot megvesztegetik...
Az említett egyezmény, egyebek mellett, arra is kötelezte a Pfizert, hogy az általa ,,együttműködők”-nek nevezett személyek és intézmények irányába végzett kifizetéseit átláthatóvá tegye.
A New York Times szerint csak a 2009-es év utolsó 6 hónapjában a Pfizer 20 millió dollár kenőpénzt fizetett ki 4500 orvosnak és egészségügyi szakembernek, akik az USA területén tevékenykednek, illetve további 15.300.000 dollárt 250 egészségügyi kutatóközpontnak és egyetemi kutatócsoportnak. Az USA-ban észleltekhez hasonló kifizetések jellemzőek a világ minden országára, ahol a Pfizer lobby-tevékenységet folytat. Romániában és Magyarországon is több száz orvos részesül a Pfizer által nyújtott ,,szponzorpénzekből”. 2009-ben sem zártak börtönbe senkit...
1996-ban a Pfizer azt is megtette Afrikában, ami egy európai ember számára egész egyszerűen elképzelhetetlen... Egy hirtelen kitört, súlyos, agyhártyagyulladás-járványt kihasználva gyakorlatilag emberkísérletet végzett Nigériában. A Troval nevű kísérleti antibiotikumát gyermekeken próbálta ki, szüleik tudta nélkül!
Amikor 2020-ban a média által végzett kutatások felszínre hozták az újabb bűncselekményt, és emiatt tömegtüntetések bontakoztak ki Nigériában, akkor indult egy minisztériumi vizsgálat, melynek először eltüntették a zárójelentését, ami aztán a köznyomásra mégis előkerült. A jelentés világosan kimondja, hogy a Pfizer által elkövetett illegális, gyermekeken végzett gyógyszerkísérlet, a nemzetközi és nigériai törvények szerint egyaránt bűncselekmény.
Később a WikiLeaks által megosztott információkból az is kiderült, hogy a Pfizer nem riadt vissza a nigériai egészségügyi miniszter megzsarolásától sem annak érdekében, hogy az afrikai ország visszalépjen az ellene indított 6 milliárd dolláros bűnügyi-kártérítési pertől. Hogy a végén mennyit fizetett a Pfizer, azt talán soha nem tudjuk meg, de egy biztos: senkit nem zártak börtönbe!!!
Az USA ügyészei több más országban, így például Kínában és Oroszországban elkövetett korrupciós, megvesztegetési és csalási ügyben is nyomoztak a Pfizer tevékenységei után, de azóta sem zártak börtönbe senkit!!!
Az eddig leírtakból úgy tűnhetne, hogy csak a Pfizer bűnöző a Big Pharma óriáscégei közül. Nos, ez korántsem lenne igaz...
AstraZeneca
Az AstraZeneca 2003-ban 233 millió dollárt fizetett ki a Zoladex nevű gyógyszerük helytelen használata miatt.
Az ügy kapcsán nem zártak börtönbe senkit!
2020-ban az AstraZeneca 520 millió dollár bűnügyi bírságot fizetett ki a Seroquel nevű gyógyszernek – a Pfizernél már ismertetett módon – a célnak nem megfelelő felhasználásra való marketingje miatt. Ugyanaz a recept, mondhatnánk... Nem zártak börtönbe senkit!
Johnson & Johnson
És akkor itt van a harmadik Covid-19-oltásgyártó, aki, ha az oltásversenyben le is maradt, az elején a tömeggyilkosság terén azért olyat tett le az asztalra, amit bárki megirigyelhetne. A Johnson & Johnson évtizedeken át tudatában volt annak, hogy a babapúderében használt talkum azbesztet tartalmaz, ami súlyosan rákkeltő. A Reuters oknyomozó riportja nyomán napvilágra jutott belső dokumentumok igazolják, hogy 1971-től 2001-ig az azbeszt jelenlétét folyamatosan észlelték az elemzések a babapúderben. A vállalat vezetése ismerte a problémát, és szőnyeg alá seperte. Az óriáscég 2012-től 2018-ig több egymás követő pert veszített, melyek során többmilliárd dollárt volt kénytelen kifizetni. Számos rosszindulatú daganattípus mellett a púder pl. hólyagrákot okozott a púdert az intimszervek izzadásgátlására használó nőknek. És most se lepődjetek meg: Nem zártak börtönbe senkit!!!
Fogadjunk, hogy közületek is sokan használták a Johnson’s Baby babapúdert! És hányunknak van a laksásában Johnson’s Baby sampon vagy tusfürdő, amiről ma azt hisszük, hogy biztonságos? Hát valamiben meg kell halni, igaz, csak épp nehogy Covid-19 legyen, aztán mindegy...
2010. január 15-én a Bosztoni ügyészség vádat emelt a Johnson & Johnson ellen a szövetségi törvény megsértéséért. A vállalat 1999-től 2004-ig folyamatosan lefizette az Omnicare alkalmazottait, hogy az amerikai öregotthonokban csak az ő Risperdal nevű gyógyszerüket írják fel a skizofrénia kezelésére, ezáltal a Johnson & Johnson gyógyszer eladásai az Omnicare irányába, említett időszak alatt, 100 millió dollárról 280 millió dollárra növekedtek.
Ez a pár eset, amit felsoroltam, valószínűleg a jéghegy csúcsa...
A Moderna nagyon fiatal cég, mely Gates bácsi és az USA kormányának bábáskodása nyomán, kimondottan a Covid-hiszti alkalmával lépett fel a Big Pharma nagy színpadára, és egyelőre neki nincsenek nyilvánosságra jutott bűnügyei. A meg nem fogott tolvaj becsületes kereskedő!
Olvasva a hatalmas, többmilliárdos büntetéseket, az ember azt mondhatná, hogy ezek a büntetések olyan nagyok, hogy biztos elrettentik Big Pharmát a további bűncselekményektől. Nos, szó sincs ilyesmiről.
A felsorolt összegek zsebpénzek csupán számukra. Hogy megértsük a nagyságrendeket, tudnunk kell, hogy pl. csak 2009-ben a Pfizer nettó profitja 8,6 milliárd dollár volt, ehhez képest az AstraZeneca szerény 7,5 milliárdocskát tudott csupán termelni ebben az évben, és a Johnson & Johnson, szerencsétlenségében 12,2 milliárd dolcsit kaszált. Értitek már, hogy miért éri meg nekik újra meg újra, gátlástalanul megszegni a törvényt? Hogy is mondta az EMA az AstraZeneca mellékhatásaira: Mert a haszon felülmúlja a kockázatot!!!
Ezeknek a cégeknek a büntetések és kártérítések nyomán fizetendő összegek bele vannak építve az éves üzleti terveikbe, és amíg nem kerülnek börtönbe az egyes esetekért felelős döntéshozók, addig az emberiségnek esélye sem lesz velük szemben...
Egyelőre a legtöbb országban és az USA-ban a Big Pharma vállalatok igazgatói automatikusan mentesülnek a bűnügyi felelősség alól.
És most mondd szépen utánam: Biztonságban vagyunk, bízzunk a gyógyszergyártókban és a szakemberekben, mert számukra első a mi egészségünk!!!
Az alapgondolat Adrain Onciu, Mediafaxba írt cikkéből származik.
Comentarios