Jeffrey Sachs: A Mélyállam – Tallián Hedvig ajánlásával, leiratában
A kettős-, hármas-, ki tudja hányszoros ügynök Jeffrey Sachs (közgazdász–egyetemi tanár–Oroszország kilencvenes évekbeli megroppantása egyik kiagyalójának) friss monológja. Olyan jó arcú, őszinte, kedves ember, ugye?
Az alábbi szöveg már a nép számára elmondható, ami persze nem kevés, de a kérdés mindig az – valójában mit takargatnak?
Jeffrey Sachs:
"Nagyon aggódom mindkét jelölt miatt, és nagyon aggódom az országunk állapota miatt. Nagyon aggódom amiatt, hogy a külpolitikánkat valójában mélyebb erők határozzák meg. Szerintem nagyon érdekes, amit Putyin mondott a Figarónak adott interjújában 2017-ben."
Putyint akkor, 2017-ben már három amerikai elnökkel dolgozott együtt, és azt mondta róluk, hogy ők bizonyos elképzelésekkel lépnek hivatalba, de aztán
sötét öltönyös, kék nyakkendős férfiak jelennek meg, akik elmagyarázzák nekik, hogy valójában hogyan is állnak a dolgok.
És tudjuk, hogy Trump esetében Bolton és Pompeo is megjelent, és elmagyarázták, hogyan is állnak a dolgok valójában.
Jeffrey Sachs szerint
"Meg kell értenünk az Egyesült Államokban, hogy ami jelenleg a demokráciánknak számít, az nem az emberek valódi elkötelezettsége, és a választásaink teljesen túlzóak abból a szempontból, hogy mit tesznek Amerika világban betöltött szerepével kapcsolatban, ami jelenleg, mivel a globális háborúban milyen közel vagyunk a teljes katasztrófához, valójában a legfontosabb kérdés. És van egy mély állam problémánk, ami abszolút súlyos. Szóval én nem mondom meg az embereknek, hogy hogyan szavazzanak.
Tényleg nem szavazok. Tehát én magam nem szavazhatok senkire, még látszólag a kisebbik rossz alapján sem, ha úgy érzem, hogy nem felel meg az Egyesült Államok elnökeként a tisztesség minimális követelményeinek. Ez persze szomorú.
Rendkívül sajnálatos. Szerintem ez a parlamentáris rendszerek rendszerének gyengesége. Sokkal több választási lehetőség van.
Lehetnek koalíciók, amelyek utólag alakulnak ki. Nekünk most két pocsék választásunk van. Ennek önmagában is van magyarázata.
A két pocsék választásunk két magyarázata az, hogy mi egy plutokrácia vagyunk, ahol a politikát a hatalmas pénz irányítja, amelynek semmi köze hozzánk. És egy mély államrendszer vagyunk, ahol a dolgokat, amelyek valóban meghatározzák számunkra az életet és a halált, és különösen a nukleáris armageddonhoz való közelség 90 másodpercét, ahogyan azt a világvége órája meghatározza, nem a nyilvános tanácskozáson és vitán részt vevő demokratikus intézmények határozzák meg. Ezt titokban, alattomosan, hazugságokon alapuló narratívákkal határozzák meg, és ahol a közvéleménynek nagyon kevés szerepe van.
Ez riasztó. Ezért azt mondanám, hogy nem számít, mi történik novemberben.
Őszintén szólva, sürgős feladatunk van, hogy helyreállítsuk a demokratikus felelősség (...), a külpolitikánkkal kapcsolatos demokratikus felelősség látszatát.
Mert ha továbbra is a CIA, az NSC, a Pentagon, a fegyverszállítók, az izraeli lobbi és a többiek vezetnek minket, akkor egyre mélyebbre és mélyebbre fogunk süllyedni a háborúba.
Minden Washingtonbol indul ki és minden háborut,puccsot a CIA csinál,a magyar 56-ot,a Sziria,az iraki háborut,az orosz ukrán háborut,Jugoszlávia feldarabolását és a sort folytathatnánk megszámlálhatatlanul.. Csak a CIA-sok visszaemlékezéseit kell elolvasnunk és ismerjük a történelmet.
Van azért abban valami amit mondd, ha csak ránézünk és elgondolkodunk az egész amerikai világon, amit tettek és tesznek. Trump tűnik a jobb(vagy kisebbik rossz) választásnak, de egyre nagyobb a kétségem, főleg olyankor mikor olyanokat mond hogy Izrael bombázza le az iráni nukleáris létesítményeket. Egy pénz ember cionista barátokkal. De a demokrata meg alapból egy átok. Ezek mellett a a háttér erők irányítanak úgy is. Nincs kétség. Szóval igaza lehet abban is, mindegy ki nyer, még akkor is ha épp egy olyan mondja, aki évtizedekig szolgálta ezeket a háttér erőket. Az ENSZ jövő paktumát aláírták a tagállamok, szóval világkormányt akarnak egy új ideológiával(klíma) fűszerezett kommunizmust, ha hagyjuk magunkat.
Biztos vagyok benne, hogy a titkosszolgálatok és a fegyvergyártók irányítanak ott és nem az elnök.
Mr. Sachs-ot most nyilván azért fizetik, hogy ezt mondja. Ugyanazok, akik korábban másért fizették.
Egyszer valaki kimondta a nagy igazságot: "Ne azt nézzék, hogy mit mondok, hanem hogy mit csinálok." Maradjunk is ennél.