top of page
szilajcsiko

Nemzetközi szemezgetésünk idegennyelvű sajtóból – esti kiadás! (2022.03.15.)






Üdvözöljük a Great Reset második szakaszában! Míg a világjárvány hozzászoktatta a világot a bezárásokhoz, normalizálta a kísérleti gyógyszerek elfogadását, a kkv-k megtizedelésével előidézte a világ legnagyobb vagyonátadását hajtotta végre a nagyvállalatok támogatására és a munkaerő-műveletek a kibernetikus jövőre való felkészülés érdekében újra kalibrálták, egy további elemre is szükség volt, hogy a gazdasági összeomlás bekövetkezzen , mielőtt a nemzetek „jobban magukhoz térhetnének”. Az Oroszország és Ukrajna közötti jelenlegi konfliktus a következő katalizátora a Világgazdasági Fórum „Great Reset” programjának, amelyet a globális érdekelt felek összekapcsolt hálója és a köz-magán partnerségek szétszórt hálózata segít elő.

  1. Az Oroszország és Ukrajna közötti háború már eddig is példátlan fennakadásokat okoz a globális ellátási láncokban, súlyosbítja az üzemanyaghiányt, és krónikus inflációt idéz elő.

  2. A háború okozta gazdasági bukás a globális munkaerő drámai leépítéséhez vezet.

  3. A háború jelentősen csökkentette Európa függőségét az orosz energiaszektortól, és megerősítette az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljainak központi szerepét és a „nettó nulla” kibocsátást, amely a nagy újrakezdés középpontjában áll.

  4. A háború okozta élelmiszerhiány nagy áldás lesz a szintetikus biológia iparának, mivel a digitális technológiáknak az anyagtudományhoz és a biológiához való közeledése radikálisan átalakítja a mezőgazdasági szektort, és ösztönzi a növényi alapú és laboratóriumban termesztett alternatívák globális szintű elfogadását.

  5. Oroszország kizárása a SWIFT-ből (The Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) egy olyan gazdasági újrakezdést vetít előre, amely pontosan azt a fajta visszahatást eredményezi, amely szükséges ahhoz, hogy a világ népességének nagy részét egy technokrata vezérlőhálózatba vonják be.

  6. Ez a háború jelentős inflexiós pontot (elhajlási pont a gazdasági folyamatok görbéjén) jelent az Eurázsiában meghozott, új nemzetközi szabályokon alapuló rendre irányuló globalista törekvésben.

  7. A háborúnak a Kína és Európa közötti kétoldalú kereskedelmi forgalomra gyakorolt hosszú távú hatásaival kapcsolatos találgatások fokozódnak, az orosz-ukrán konfliktus Izraelt – a nagy újrakezdés egyik vezető szószólóját – még nagyobb nemzetközi szerephez fogja juttatni.

  8. Ma már köztudott, hogy a digitális azonosítók a Világgazdasági Fórum Great Reset napirendjének központi elemei, és az iparágak, az ellátási láncok és a piacok között ésszerűsíteni kell őket az ENSZ 2030-as fenntartható fejlesztési céljainak előmozdítása, valamint az egyéni és integrált szolgáltatások nyújtása érdekében.Ezel lesznek a jövő okos városai.

  9. Európa közvetlenül a tűzvonalban van, miután a NATO és a kínai-orosz tengely hibrid háborúja folyik.

  10. A háború gazdasági következményei annyira katasztrofálisak lesznek, hogy a kormányoknak és az állami szektornak jelentős magántőke-injekcióra lesz szüksége a finanszírozási hiány kezelésére.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette, hogy országának el kell fogadnia, hogy nem lesz tagja a NATO katonai szövetségének. Ez volt az oroszok egyik legnagyobb aggodalma és az inváziót is ezzel magyarázták. „Ukrajna nem tagja a NATO-nak. Ezt megértjük. Évek óta halljuk, hogy nyitva vannak az ajtók, de azt is hallottuk, hogy nem tudunk csatlakozni. Ez egy igazság, és el kell ismerni” – mondta Zelensky az Egyesült Királyság vezette Egyesített Expedíciós Erőkkel tartott keddi videokonferencián. Ismét felszólította a nyugati szövetségeseket, hogy lássák el Ukrajnát vadászrepülőgépekkel.


A Donyecki Népköztársaság népi milíciája bejelentette az ukrán csapatok 53. dandárjának Mariupol városánál való „teljes bekerítését”. „A hírszerzési értesülések szerint az ukrán fegyveres erők vezérkara fontolgatja a dandár feloszlatását a nagyszabású veszteségek miatt” – áll a tárca közleményében a Telegram csatornáján.


Megkezdődött az orosz motorvonatok államosítása Ukrajnában. Az Ukrzaliznicja megkezdte több mint 3000 orosz motorkocsi államosítását. Az Ukrzaliznicja cég (Ukrán Vasutak) több ezer orosz vasúti kocsit államosít – jelentette az UNIAN Telegram csatornáján. „Az "Ukrzaliznicja" megkezdi az orosz motorkocsik államosítási eljárását Ukrajnában. Ez több mint háromezer darab. Most hazánk gazdaságáért fognak dolgozni!” – áll a kiadványban. Február 26-án az ukrán cég bejelentette, hogy leállított minden interakciót az Orosz Vasúttal, beleértve a kommunikációt is.

Biden megígérte, hogy „agresszív” végrehajtó lépéseket tesz a klímaszabályozással kapcsolatban, még akkor is, ha a Legfelsőbb Bíróság felülbírálja őt. „Hosszú az út, ami előttünk áll, de ha olyan akadályokba ütközünk, amelyekben szükségem lesz a segítségetekre, akkor mind az egyéneket, mind a körülményeket illetően tegyétek meg a tőletek telhetőt.” – mondta. Az ukrajnai háború és Oroszország olajárakra gyakorolt hatása Biden szerint csak azt bizonyítja, hogy az Egyesült Államoknak és Európának fel kell hagynia a fosszilis tüzelőanyagok használatával. „Képzelje el, hol tartanánk most, ha valójában Európa energiamentes lenne a fosszilis tüzelőanyagoktól, és olyan helyzetben lennénk, hogy mindez megújuló forrásokból állna” – mondta. – Más világ lenne.


Lindsey Graham (R-SC) szenátor hétfőn az FNC „Hannity” című műsorában kijelentette, hogy támogatja az úgynevezett „repülési tilalmi zónát” Ukrajna felett, ha Oroszország vegyi fegyvert használna. „Nem akarom, hogy amerikai katonák bakancsa tapossa a földet Ukrajnában” – mondta. „Nem akarok repüléstilalmi zónát, de ha Putyin vegyi fegyvert használ az ukrán nép ellen, akkor támogatnám a repüléstilalmi zónát, mert az a könyvben szereplő háborús bűnök összes szabályának megszegését jelentené.”

Az infláció a spanyol és fekete szavazókat a Republikánus Párt felé tereli – derült ki a Wall Street Journal hétfői felméréséből. A közvélemény-kutatás szerint a fekete és spanyol szavazók 35 százalékának életére negatív hatást gyakorolt Joe Biden elnök adminisztrációjának inflációja. A fehér szavazók mindössze 28 százaléka mondta ugyanezt. Pontosabban, a legkevesebbet kereső szavazókat érinti leginkább Biden elnök inflációja. Ennek eredményeként a Republikánus Párt új lendületet szerzett a nem fehér szavazók körében. A spanyolok körében a közvélemény-kutatás szerint a GOP 9 ponttal vezet, míg a feketék szavazata több mint kétszeresére (27 százalék) nőtt a republikánusoknál.

A Black Lives Matter társalapítója, a „kiképzett marxista” Patrisse Cullors – aki a személyes vagyonával kapcsolatos viták közepette lemondott a BLM vezetői posztjáról – azt mondja, meglátogatta a gyűlöletbűncselekmények miatt elítélt színészt, Jussie Smollettet a börtönben, ahol megállapította, hogy az elítélt „nem kapott rendes ágyat”, amit „elfogadhatatlannak” nevezett. Cullors most arra kéri a lakosságot, hogy hívják fel a börtönt, és követeljék Smollett szabadon bocsátását. „Chicagóban vagyok, láthattam Jussie-t, aki erős, de ami odabent történik, az egyszerűen elfogadhatatlan” – mondta Cullors egy nemrég készült videóban. „Ma van az első nap, amikor tényleges ágyat kaphat. Eddig egy ágynak nem nevezhető alkalmatosságon aludt."

Az amerikaiak háromnegyede aggódik amiatt, hogy Oroszország nukleáris fegyvereket fog bevetni Ukrajnában – derült ki a Rasmussen Reports hétfőn közzétett felméréséből. Összességében 77 százalékuk aggódik, 41 százalékuk pedig „nagyon aggódik”. Csupán 21 százalékuk fejezte ki csekély aggodalmát, de csak 5 százalék mondta azt, hogy „egyáltalán nem aggódik”. A demokraták (81 százalék), a republikánusok (75 százalék) és a függetlenek (73 százalék) többsége is osztja ezt az aggodalmat.


Szvjatoszlav Sevcsuk ukrán érsek hétfőn azt mondta, nincs helye a diplomáciai semlegességnek az Ukrajna elleni orosz háborúban, és mindenkit arra kért, hogy ítélje el Oroszország agresszióját. „Ilyen körülmények között nem lehet semleges álláspont, mert aki hallgat, aki nem ítéli el ezt a háborút, az bűnrészessé, az agresszió és ártatlan emberek meggyilkolásának cinkosává válik Ukrajnában” – mondta az egyházfő.


Biden 2012-ben még Romney-t bírálta az Oroszországról alkotott véleményéért. Joe Biden elnök most Vlagyimir Putyin orosz elnököt hibáztatja, amiért minden rosszra fordult elnöksége alatt. 2012-ben mást mondott, amikor kigúnyolta Mitt Romney „hidegháborús mentalitását”. Romney bírálta Obama akkori elnököt és Biden alelnököt az Oroszországgal szembeni puha megközelítés miatt. Egy későbbi, a CNN-nek adott interjúban Romney azt mondta: „Oroszország… kétségtelenül az első számú geopolitikai ellenségünk. Az a gondolat, hogy [Obama] nagyobb rugalmasságot tart szem előtt Oroszországgal kapcsolatban, nagyon-nagyon aggasztó.” Az Obama-kampány rácsapott Romney kijelentésére, és arra használta fel, hogy a választókat meggyőzze arról, hogy Romney nem érti a külpolitikát. Biden vezette a támadást a CBS News Face the Nation című műsorában, április elsején adott interjújában Bob Schiefferrel: „Szóval – és a második dolog az, hogy Romney kormányzó válasza szerintem hihetetlenül leleplező. Úgy tesz, mintha azt gondolná, hogy még tart a hidegháború. Oroszország továbbra is a legfőbb ellenfelünk? Nem tudom, hol volt az elmúlt évtizedekben. Úgy értem, vannak nézeteltéréseink Oroszországgal, de ők egységesek velünk Iránnal kapcsolatban. Ma az egyetlen módja, hogy Afganisztánban lévő csapatainkhoz utánpótlást biztosítsunk, az az Oroszországon keresztüli út. Szorosan együttműködnek velünk. Az imént azt mondták Európának, hogy ha bármilyen olajleállás lesz az Öbölben, fontolóra veszik az európai olajellátás növelését. Ez nem – ez nem 1956.” „Úgy értem, egyszerűen tájékozatlannak tűnik, vagy megragadt a hidegháborús mentalitásban. Szóval azt hiszem, itt annyi történt, hogy a kormányzó kijelentésével felfedte, hogy milyen keveset tud a külpolitikáról.”

A túlélők és a drónfelvételek felfedik a pusztítás mértékét. Mariupolban a körülmények "elviselhetetlenek" és "maga a pokol" – mondták a CNN-nek az ostromlott délkelet-ukrajnai városból elmenekült lakosok, miközben megdöbbentő drónfelvételek és műholdfotók jelentek meg, amelyek az orosz bombázás által okozott pusztítást mutatják be.

Vád alá helyeztek egy orosz oligarchát az Egyesült Államokban egy négy évvel ezelőtti ügyben, amelyben az ügyészség szerint illegális politikai támogatást nyújtott amerikai politikusoknak. Az érintett Ororoszországból követheti figyelemmel az eseményeket. Az ügyészség szerint a 47 éves Muravjev pénzét a szövetségi és a floridai, a nevadai és a texasi helyi választásokon induló politikusok kapták. A pénzt Fruman testvérének bankszámláján keresztül csatornázták be a címzetteknek. A támogató formálisan vagy Fruman, vagy Parnas volt. Cserébe a vádlottak abban bíztak, hogy licenceket kapnak marihuánaüzletek indítására. Muravjev Oroszországban tartózkodik, nem tudni, hogyan reagál vád alá helyezésére. A közeljövőben várható, hogy minden olyan személyt, akinek kapcsolata volt orosz üzletemberekkel vagy politikusokkal, ellenfeleik a totális „ruszofóbia” jegyében akarják elintézni.

Az ukrán légierő azt állította, hogy egy orosz drón átjutott Lengyelországba, mielőtt visszatért Ukrajnába, és a légvédelem ezt követően lelőtte. Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma közölte, hogy nem látott bizonyítékot arra, az orosz vádak igazak lennének azzal kapcsolatban, hogy az ukránok készek vegyi és biológiai fegyvereket bevetni az orosz előrenyomulás esetén, ugyanakkor hozzátette, hogy Oroszország ilyen fegyverek bevetését tervezheti egy hamis zászló művelet során. Az ELINT News hangos robbanásokról számolt be Kijev belvárosában, amelyek rakétacsapások lehetnek. Az orosz erők teljes mértékben átvették az irányítást az ukrajnai Herszon felett. Ukrajna elnöki tanácsadója szerint az orosz erők jelenleg nem próbálják bevenni Kijevet. Mikolajiv kormányzó szerint a helyzet nyugodtabb a régióban, mivel az orosz erőket kissé visszaszorították a régió fővárosától. Az ukrán elnöki tanácsadó szerint Oroszország területi követelései elfogadhatatlanok, de Ukrajna kész folytatni a tárgyalásokat a fennmaradó kérdésekben, míg a tanácsadó hozzátette, hogy a CCTV szerint legkorábban 1-2 héten belül, de legkésőbb májusban írhatják alá a békemegállapodást. Az ukrán elnöki hivatal megerősítette, hogy a cseh, a lengyel és a szlovén miniszterelnök kedden Kijevbe látogat.


A CNBC-nek adott interjújában Fauci megkérdezte, hány felvételre lesz még szükség, és azt válaszolta: „A válasz: nem tudjuk. Úgy értem, ez az… valószínű, hogy még nem végeztünk ezzel, ami az oltásokat illeti.” A megjegyzések egybecsengenek Albert Bourla megjegyzéseivel, aki vasárnap azt mondta: „Szükséges – egy negyedik oltást – most azonnal”. A Pfizer vezetője közölte: „A harmadik [oltás] által kapott védelem… nem olyan jó a fertőzésekkel szemben, és nem tart sokáig.”


Romney szenátor „áruló hazudozónak” minősítette Tulsi Gabbardot a biolaborokkal kapcsolatos ukrajnai aggodalmai miatt. Romney-nak válaszolva Gabbard bizonyítékokat mutatott be a Pentagonhoz köthető ukrajnai biolaborokról... "Tulsi Gabbard hamis orosz propagandát hirdet. Áruló hazugságai életekbe kerülhetnek" írta Romney a Twitteren. Gabbard videója Adam Kinzinger képviselő (R-IL) válaszát is kiváltotta, az egyik vezető szószólója annak az ötletnek, hogy az Egyesült Államoknak repüléstilalmi zónát kellene bevezetnie Ukrajna felett, ami közvetlen konfliktust jelentene Oroszországgal és felvetné a nukleáris háború kockázatát. "Tényleges orosz propaganda. Ő egy áruló" – mondta Kinzinger. Romney-nak válaszolva Gabbard felszólította Romney-t, hogy nyújtson bizonyítékot arra vonatkozóan, hogy amit mondott, az nem igaz. "Romney szenátor, kérem, adjon bizonyítékot arra vonatkozóan, hogy amit mondtam, az valótlan és hazaárulás. Ha nem tudja, tegye meg a megtisztelő dolgot: kérjen bocsánatot, és mondjon le a szenátori címéről" mondta. *** Gabbard bizonyítékokat is bemutatott az Egyesült Államoknak az ukrán biolaboratóriumokban való részvételéről, beleértve a Pentagon március 11-i adatlapját, amely részletezi a létesítmények amerikai finanszírozását. A Pentagon a Védelmi Veszélyeket Csökkentő Ügynökségén (DTRA) keresztül finanszírozza az ukrajnai laboratóriumokat. Az adatlap szerint 2005 óta az Egyesült Államok 200 millió dollárt "fektetett be" 46 ukrán laboratórium, egészségügyi intézmény és diagnosztikai helyszín támogatásába. *** Gabbard aggodalmát az Ukrajnában kiszabaduló kórokozókkal kapcsolatban a DTRA-val foglalkozó Pentagon illetékesei is osztják. A Bulletin of Atomic Scientists február 25-i cikkében Robert Pope, a DTRA Kooperatív Fenyegetéscsökkentési Programjának igazgatója arra figyelmeztetett, hogy az ukrajnai harcok veszélyes kórokozók szabadulásához vezethetnek a laboratóriumokból. Pope szerint a laboratóriumok egy része a Szovjetunióból visszamaradt biológiai fegyvereket tartalmazhat, miközben hangsúlyozta, hogy a létesítmények nem képesek ilyen kórokozók kifejlesztésére. A cikk szerint az Egyesült Államok kormánya 26 ilyen biológiai kutatóintézettel dolgozott együtt Ukrajnában. Pope és más amerikai tisztviselők azt állítják, hogy a DTRA Ukrajnában végzett munkájának célja a szovjet korszak tömegpusztító fegyvereinek fenyegetésének megszüntetése volt. Nem világos, hogy pontosan milyen kórokozókat tartottak a laboratóriumokban. *** Oroszország azt állítja, hogy birtokában vannak olyan dokumentumok, amelyek azt mutatják, hogy az ukrán egészségügyi minisztérium elrendelte a pestis, a kolera, az lépfene és más kórokozók mintáinak megsemmisítését, bár ezeket nem ellenőrizték. Az Egészségügyi Világszervezet azonban a múlt héten megerősítette Oroszország felvetését azzal, hogy azt tanácsolta az ukrán egészségügyi minisztériumnak, hogy semmisítse meg a "nagy veszélyt jelentő kórokozókat" Oroszország megszállása idején. *** Oroszország pénteken az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé terjesztette az Egyesült Államok által finanszírozott laboratóriumok ügyét, ami feldühítette Washingtont. Kína csatlakozott Oroszországhoz, és felszólította az Egyesült Államokat, hogy magyarázza el a laboratóriumokban való részvételét, és azt mondta, hogy az ENSZ-nek megfelelő komolysággal kell foglalkoznia a kérdéssel. Ned Price, az amerikai külügyminisztérium szóvivője szerint Kína helyzete "nyugtalanító", és azt állította, hogy minden ország, amely "hitelességet" ad Oroszország állításainak, az alapvetően támogatja annak invázióját.


Kína megtorlásra figyelmeztet az amerikai rágalmak közepette, és azt mondja, hogy nem részese a háborúnak. "Egyes erők folyamatosan gyalázzák Kínát Ukrajna kérdésében… és mindenféle dezinformációt gyártottak." A kínai külügyminisztérium kedden arra figyelmeztetett, hogy Kína megtorolja azokat az amerikai nyilatkozatokat, amelyek felszólították Pekinget, hogy ne segítse Oroszországot a szankciók elkerülésében és ne adjanak katonai felszereléseket Oroszországnak. "Felszólítjuk az Egyesült Államokat, hogy ne sértse meg Kína törvényes jogait és érdekeit az Oroszországgal fenntartott kapcsolatainak kezelése során" hangsúlyozta Zhao Lijian, a minisztérium szóvivője. A kínai fél többször is kifejtette álláspontját a szankciókkal kapcsolatban. Peking nem tanácsolja a szankciók alkalmazását a problémák rendezésére, és még inkább ellenzi az egyoldalúan bevezetett korlátozásokat. "Nem támogathatunk olyan szankciókat, amelyeknek nincs nemzetközi jogi alapja. Kína nem részese a válságnak, és nem akarja, hogy szankciók érintsék Kínát. Kínának joga van megvédeni törvényes jogait és érdekeit."

Putyin ukrajnai háborújára hivatkozva Németország több tucat amerikai F-35-öst vásárol bombázók pótlására. Berlin megkésett védelmi kiadási rohama, amelyet "Putyin agressziója" ihletett... "Németország legfeljebb 35 amerikai gyártmányú F-35 vadászgép és 15 Eurofighter repülőgép vásárlását tervezi – mondta egy parlamenti forrás hétfőn, a fegyveres erők modernizálására irányuló jelentős erőfeszítés részeként, válaszul az orosz invázióra” – írta a Bloomberg hétfőn.


(vukics)





392 megtekintés

Comentários


legte Tanka.jpg

VARGA DOMOKOS GYÖRGY művei itt és a wikin

dombi 2023.jpg
vukics boritora.jpg
acta 202305.png
gyimothy.png
dio.jpg
Blogos rovatok
KIEMELT CIKKEK
MOGY2023.jpg
bottom of page