Prof. Bardócz Zsuzsa: Élelmünk az életünk (4/4)
- szilajcsiko
- 2024. okt. 6.
- 4 perc olvasás
Prof. Bardócz Zsuzsa az MTA biológiai tudományok doktora, alternatív Nobel-díjas gén- és élelmiszer-kutató. – A Magyarok XI. Világkongresszusán, 2024. VIII. 15-én tartott előadás alapján írt összegző tanulmány
A kép forrása: itt.
A természetes húsoktól való eltérítés tényéből, azok más fehérjékkel való helyettesítéséből azt a tanulságot vonhatjuk le, hogy
az embereket is el akarják szakítani a természettől és a természetes táplálék fogyasztásától.
Most érkeztünk el ahhoz a korhoz, amikor az állati fehérjék fogyasztása helyett a rovarfehérjére és a szintetikus, művi fehérjékre került a sor. Az előző évtizedekben már a természetes szénhidrátok helyett a mesterséges cukrokat és édesítőszereket erőszakolták ránk. A természetes állati zsiradékok és a vaj helyett a növényi olajokat (ezek is zsírok) és a margarint nyomatják, mint egészséges alternatívát. A vetőmagokat GMO-vá alakítják. Ha mindezt összevetjük, akkor azt kell látnunk, hogy
a táplálékot már az emberi egészség megrontására használják fel, vagyis az élelmiszer a népirtás egyik fegyverévé vált.
Ha azt is figyelembe vesszük, hogy még mit tud a „táplálék”, úgy eljutunk a növényekbe és a tejbe génmódosítással bejuttatott, úgynevezett „ehető oltásokig”.
Hogy ez mit jelent, nem kell magyarázni. Egyre több cikk jelenik meg ezzel kapcsolatban a tudományos folyóiratokban. Felmérték, hogy az oltások ehetővé tételénél melyek a lehetőségek és kihívások, illetve azt, hogy ezek, valamint az RNS oltások hogyan „tehetők könnyebben lenyelhetővé”.
Megindult az élelem ellen folytatott háború, amit részben a termőföld, részben a műtrágya, részben a vetőmagok, részben az állatok ellen vívnak.
Az USA-ban rendszeresen gyulladnak ki a farmok, gyakori a tűz az élelmiszerfeldolgozó és a húsüzemekben. Ezek okát nem találják.
Ha belegondolunk, hogy az Agenda 21 és Agenda 30, a WEF és az ENSZ által meghatározott globális politika célja a magángazdaságok megszüntetése, az élelmiszer ellátás ellenőrzése és a világkormánytól való függőség megteremtése, talán rájöhetünk az okokra.
Tudjuk, a bolygó vezetői úgy döntöttek, hogy a mezőgazdaság, ezen belül az állattenyésztés felelős a globális felmelegedésért, míg a globális felmelegedés felelős szerintük a magas élelmiszerárakért és az élelmiszerhiányért.
Azért akarják tönkre tenni a kis és közepes méretű gazdaságokat, hogy az élelmiszerellátás teljesen mértékben a multik kezébe kerüljön.
Nem csoda, hogy a gazdák fellázadnak világszerte, Ázsiától Amerikán át Európáig.
A WEF azt követeli, hogy a kormányok tiltsák meg a saját élelem termesztést is, hogy „megmentsék a bolygót” a „globális felmelegedéstől”.
Az USA 13 nagy élelmiszertermelő országot tömörítve (Argentína, Ausztrália, Brazília, Burkina Faso, Chile, Csehország, Ecuador, Németország, Panama, Peru, Spanyolország,Uruguay)
egyezséget kötött a mezőgazdaság visszaszorítására és célul tűzte ki a hús- és tejtermékkínálat drasztikus csökkentését világszerte.
Intézkedéseket vezetnek be, hogy megfeleljenek a "Net Zero" célkitűzésnek, ami azt jelenti, hogy 2030-ig be kellene tiltani a hús- és tejtermékek fogyasztását. A „C40 Városok Klíma Vezetõ Csoportja” a WEF céljainak megfelelően kötelező szabályok teljesítésére szövetkezett:
"0 kg hús fogyasztás"
"0 kg tejtermék fogyasztás"
"3 új ruházati cikk vásárlása személyenként és évente"
"0 saját tulajdonú személygépkocsi használat"
"3 évente és személyenként 1 rövid távú (1500 km-nél rövidebb) oda-vissza repülőút” engedélyezése.
A „Race to Zero” globális célja, hogy a világ 1000 városában (ezek közé tartozik 4 magyar város, köztük Budapest) elérjék a nettó nulla CO2-kibocsátást, valamint a „fenntartható élelmiszer-politikát", amely támogatja „az egészséges, növényi alapú élelmiszerek fogyasztásának általános növekedését városainkban a nem fenntartható, egészségtelen étrendtől való eltávolodással".
Sajnálatos módon ezek a célok teljes mértékben ellenkeznek az emberi szabadságjogokkal és megnehezítik, vagy lehetetlenné teszik az egészség megőrzését. Ezt és az ehhez hasonló egyezségeket nem szabad megengednünk.
Rajtunk is múlik, hogy mi lesz a jövő tápláléka! Fel kell ébrednünk, szólni kell, tiltakozni és nem engedni! Úgy kell alakítanunk a biológia évszázadát, hogy az ember visszatérjen a természethez, felismerje a biológiai sokféleség fontosságát, visszaállítsa és kijavítsa az elrontott ökoszisztémákat, éspedig a világkormány által betiltandó regeneratív mezőgazdasággal és ökológiai gazdálkodással.
El kell érjük, hogy olyan mezőgazdaságunk és életformánk legyen, amely összhangban áll a természettel és a Teremtővel, ahol a legfőbb energiaforrás a szeretet. Ehhez kérjük a Teremtő segítségét. Meg kell őrizni a hitet, az ősi tudást. Össze kell fognunk, a tudást és a tapasztalatokat meg kell osztani. Fel kell készülni arra is, hogy harcoljunk az életünkért, a családunkért és az értékeinkért. Tudomásul kell venni a Teremtő (Isten) létezését, a körülöttünk lévő kozmikus mező (tudat) létezését és komplexitását.
Fel kell ismernünk, hogy egyek vagyunk és amit teszünk, annak nem csak ránk van hatása, de minden más élőlényre és a világegyetemre is. Szabad akaratunk van, de következményekkel. Egyének vagyunk, de különféle adottságokkal, amelyeket használnunk kell. Meg kell változtatnunk az élelem előállítását, a termesztés és tenyésztés módszereit és a javak elosztását, igazságosra.
Tudatnunk kell a megválasztott és főleg a meg nem választott vezetőinkkel, hogy a nagy újraindítás előtt az út le van zárva!
Van másféle megoldás is, mint amit ők elképzeltek, mégpedig az általuk tervezett mesterséges, szintetikus élelmiszerek helyett a helyben termelt és feldolgozott, hazai tájfajtákon alapuló, vegyszermentes, azaz igazi bio/öko termékek előállítása és fogyasztása. A teljes értékű, egészséges élelmiszer a jövő útja! A bio termékekben és élelemben ugyanis alig van szintetikus vegyszer, nem tartalmazhatnak GMO-t, több bennük a vitamin, az ásványi anyag és az egészségvédő vegyület, ízesebbek, jobb a tápértékük és segítik a szervezet méregtelenítését. Ez az az út, amit a jövőben követni kell ahhoz, hogy megőrizzük a magunk és a környezetünk egészségét. Ezért kell imádkoznunk, könyörögnünk és megtenni minden tőlünk telhetőt.
Előző részek:
Comments