Újabb magyar professzor megy szembe a „vakcinás” népirtással (Tallian Hedvig ajánlása)
- szilajcsiko
- 2024. nov. 29.
- 4 perc olvasás

Erre az angol nyelvű tanulmányra Szebeni János immunológus professzor egykori munkatársa hívta fel figyelmemet, mondván, talán mégsem volt értelmetlen és teljesen hiábavaló az elmúlt négy év, amióta harcolunk ‒ sokan ‒ a valódi tudományért! Remélhetőleg megjelenhet majd lektorálás után ez a cikk, bár kétségessé teszi, hogy nagyon ütős anyag! Mindenesetre örüljünk, hogy ismét bővült a csapat egy újabb felébredt tudóssal! Azoknak, akik nem idegenkednek a szakmai mélységektől, egy részletet lefordítottam a cikkből.
A COVID-19 genetikai vakcinákhoz kapcsolódó mellékhatások kibővült spektruma és megnövekedett előfordulása: Új koncepciók a profilaktikus immunogén-terápiáról és az iatrogén ritka betegségekről”
Szebeni János MD, Ph.D
Előnyomat. Ez a verzió nem szakértői lektorált
Közzétéve: 2024. november 25.
Nanomedicina Kutató és Oktatási Központ, Semmelweis Egyetem Transzlációs Medicina Klinika, Budapest, Magyarország
SeroScience LCC, Budapest, Magyarország
Transzlációs Nanobiotudományi Kutatóközpont, Sungkyunkwan Egyetem, Suwon, Korea
Összefoglaló
Az mRNS- és DNS-alapú "genetikai" COVID-19 vakcinák a nemkívánatos események (AE-k) széles skáláját idézhetik elő, a statisztikák jelentős eltéréseket mutatnak az időzítéstől és az adatelemzési módszerektől függően. Ez az áttekintés, amely csak a lipid nanorészecskékbe zárt mRNS (mRNS-LNP) vakcinákra összpontosít, nyomon követi az e vakcinákhoz kapcsolódó AE-k gyakoriságára és előfordulására vonatkozó statisztikai következtetések alakulását, az atipikus, súlyos toxicitások kezdeti alulbecslésétől a közelmúltbeli állításokig, amelyek szerint a Covid-19 vakcinák lehetséges hozzájárulása az elmúlt néhány évben számos országban megfigyelt többlethalálozáshoz. A Pfizer farmakovigilanciai felmérésében felsorolt több száz különböző AE közül a jelen elemzés a fő tüneteket szervrendszerek szerint kategorizálja, szinte mindegyik érintett. Az amerikai vakcinák mellékhatás-jelentési rendszeréből származó adatok és egy globális vakcinázási adatállomány felhasználásával a genetikai vakcinák és az influenza elleni vakcinák által kiváltott AE-k gyakoriságának és előfordulási arányának összehasonlítása a genetikai vakcinák esetében átlagosan 26-szoros AE-növekedést mutatott ki. A különbség különösen a súlyos, "Brighton-listás" AE-k esetében hangsúlyos, amelyek a COVID-19 és a COVID utáni állapotokban is megfigyelhetők. Ezek közül az előfordulási arányok (AE/AE+AE) növekedése az influenza elleni vakcinákhoz képest x-szeres emelkedésként megadva 1 152x, 455x, 226x, 218x, 162x, 152x; és 131x volt a szívizomgyulladás, trombózis, halálozás, szívinfarktus, tachycardia, nehézlégzés és magas vérnyomás esetében. Az áttekintés felvázolja azokat a koncepciókat, amelyek szerint a genetikai vakcinák profilaktikus immunogén terápiáknak tekinthetők, és hogy a krónikus rokkantságot okozó AE-k a iatrogén ritka betegségek kategóriájába sorolhatók. Sürgősen szükség van ezen AE-k és betegségek mechanizmusainak jobb megértésére, hogy konszenzusra jussunk a genetikai COVID-19 vakcinák jelenlegi relatív/haszon arányát illetően, és hogy biztosítsuk a jövőbeni, génátviteli alapú technológiákon alapuló termékek biztonságát.
Bevezetés
A SARS-CoV-2 vírus egymást követő mutációi, a széles körben elterjedt globális immunizálás és a hatékony terápiák miatt az Egészségügyi Világszervezet 2023 májusában hivatalosan kijelentette, hogy a COVID-19 már nem globális közegészségügyi vészhelyzet. Ez indokolttá teheti bizonyos COVID-19 vakcinákkal való folyamatos oltás kockázat-haszon arányának újraértékelését, amelyet "genetikainak" neveznek, mivel a hagyományos, betegséghez kapcsolódó peptid- vagy proteinantigéneket szállító vakcinákkal ellentétben ezek a vakcinák az antigének genetikai kódját szállítják a szervezet sejtes transzkripciójára és transzlációjára támaszkodnak specifikus immunválasz kiváltása érdekében. A génterápia nem szándékos immunválaszok, célponton kívüli hatások és előre nem látható toxicitások miatti biztonsági kockázataival összhangban a COVID-19 genetikai vakcinák által okozott nemkívánatos eseményekkel (AE-k) kapcsolatos aggodalmak nőttek, amelyeket mostanra új betegségként, posztvakcinációs szindrómaként ismerünk el. A legsúlyosabb tüneteket, amelyek átfedésben vannak a COVID-19 és a COVID utáni eseteknél tapasztaltakkal, a "Brighton Collaboration", a gyógyszer- és vakcinabiztonsággal foglalkozó nemzetközi szakértői hálózat, a "Brighton Collaboration" által összeállított, a mellékhatásokról szóló "Brighton Case" elnevezésű tünetegyüttesnek nevezik.
A legsúlyosabb tüneteket, amelyek átfedésben vannak a COVID-19 és a COVID utáni esetekben tapasztaltakkal, "különös jelentőségű tüneteknek" vagy "brightoni eset" tüneteinek nevezik, amelyek a "Brighton Collaboration", a gyógyszer- és vakcinabiztonsággal foglalkozó nemzetközi szakértői hálózat által összeállított mellékhatások gyűjteménye.
A genetikai vakcinákhoz, különösen a Pfizer-BioNTech BNT16262-höz (Comirnaty) és a Moderna mRNS-1273-hoz (Spikevax) kapcsolódó posztvakcinációs szindróma a közelmúltban jelentős tudományos és közfigyelmet keltett, mint lehetséges hozzájárulói a halálozások túlsúlyához amint a nyugati világ számos országában megfigyelték az elmúlt néhány évben a COVID-19 oltások bevezetése és a betegellátás terén elért előrelépés ellenére. Ez megkérdőjelezi az oltóanyaggyártók és az egészségügyi hatóságok azon állítását, miszerint ezek a vakcinák „biztonságosak”, ami az AE-k alacsony jelentett előfordulási arányán alapul, ahol az AE-k előfordulási aránya oltások esetében az AE-reakciókkal kapcsolatos reaktorok számára vonatkozik az adott időablakban adott vakcinaoltások teljes számához. Valójában a körülbelül 0,01-0,1%-os becsült AE előfordulási arány alacsony a farmakoterápiás standardok szerint, ahol általánosan elfogadott a magasabb AE arány. A vakcinák azonban ebben a tekintetben különböznek, mivel az egészséges egyének nagy populációjában a mellékhatások kevésbé elfogadhatók, mint a meglévő betegségek miatt farmakoterápiában részesülő betegeknél. Ezenkívül az oltások globális léptéke az AE-k igen magas elterjedtségéhez, azaz az egy bizonyos idő alatt elszenvedett emberek teljes számához vezetett, ami jelentős terhet ró a társadalomra. Ezen okok miatt a vakcina által kiváltott nemkívánatos események pontos számszerűsítése kritikus fontosságú a kockázat-haszon arányuk értékeléséhez. Sajnos a COVID-19 vakcinák esetében az AE statisztikák jelentősen eltérnek az időtől, az adatgyűjtéstől és az elemzési módszerektől függően.
Ennek az áttekintésnek ezért az a célja, hogy elemezze az mRNS-oltásokkal kapcsolatos AE-k spektrumát, előfordulását és prevalenciáját, hogy alátámassza a kockázat-haszon profil újraértékelését. Bár a DNS-alapú genetikai vakcinák, mint például az AstraZeneca Vaxzevria és a Johnson & Johnson/Janssen Jcovden AE profilja bizonyos tekintetben még rosszabb is lehet, mint az mRNS vakcináké, ezeket a vakcinákat kivonták a forgalomból, ezért nem szerepelnek benne ebben az elemzésben.


Kapcsolódó cikkünk: K o v i d t i s z t á z ó
Ez a kópia a hozzászólásmentesített változat?