Vukics Ferenc válogatása a nemzetközi sajtóból (15)
- szilajcsiko
- 2024. dec. 4.
- 2 perc olvasás

Ron Paul:
Biden búcsúlövése Amerikának
Az amerikai elnökválasztás és az új kormányzat beiktatása közötti időszak történelmünk nagy részében eseménytelen időszak volt, amikor a leköszönő kormányzat befejezi tevékenységét, az új kormányzat pedig a beiktatás előtt új személyzetet vesz fel.
Alkotmányunk 20. módosítását 1933-ban fogadták el, hogy a választások és a beiktatás közötti „béna kacsa” időszakot március 4. helyett január 20-ra csökkentsék. Az utazás és a kommunikáció egyre könnyebbé válása szükségtelenné tette ezt a hosszú időszakot. Bármilyen hosszú is volt az átmeneti időszak, az új választásokkal együtt az amerikai nép új megbízatást kapott, és a leköszönő „béna kacsa” kormánynak az volt a célja, hogy csendben, incidensek nélkül töltse utolsó hivatali napjait.
Aztán jött Biden. Azóta, hogy az amerikai nép elutasította Biden neokon intervencionistáit Donald Trump háborúk befejezésére tett ígéreteinek javára, a „béna kacsa” durván átgázolt az amerikai nép akaratán.
Bárki is vezeti Bident ‒ és a válasz nem világos ‒, úgy döntött, hogy „Trump-biztos” külpolitikát folytat, hogy a szó szoros értelmében a harmadik világháború szélére sodorjon minket Oroszországgal. És mindennek tetejébe, Biden emberei a múlt héten ismét szabadon engedték az al-Kaidával kapcsolatban álló lázadókat, hogy pusztítást végezzenek Szíriában!
Miután határozottan ellenezte a neokonok követelését, hogy Ukrajna engedélyt kapjon arra, hogy amerikai fegyvereket lőjön mélyen Oroszországba, Biden elnök elnöksége utolsó napjaiban a véleménye hirtelen megfordult, és megadta az engedélyt. Már 2022-ben, amikor Oroszország először lépett be Ukrajnába, Biden ellenezte, hogy támadó fegyvereket és amerikai csapatokat küldjenek Ukrajna nevében harcolni.
„Félreértés ne essék ‒ mondta az év márciusában ‒ ezt úgy hívják, hogy harmadik világháború”.
Valami a népszavazás és a választói szavazatok elvesztése arra késztette Biden embereit, hogy figyelmen kívül hagyják a harmadik világháború fenyegetését, és zöld utat adjanak az amerikai rakétákkal mélyen orosz területre irányuló támadásoknak.
Miben különbözik ez annyira attól, mintha tankokat vagy glőszert biztosítanának? Ezek a rakétarendszerek rendkívül összetettek és titkosak, és csak amerikai vagy NATO-személyzet tudja őket működtetni. Ez azt jelenti, hogy amerikai katonatisztek amerikai rakétákat lőnek Oroszországba ‒ ami még a hidegháború legsötétebb időszakaiban is elképzelhetetlen volt!
Aztán alig néhány nappal ezelőtt láttuk, hogy az USA korábbi szíriai megbízottjai ‒ szélsőségesek, akiknek kapcsolatai az al-Kaidához nyúlnak vissza ‒ hirtelen újra felbukkantak, és végigsöpörtek az ország felén, ami Obama katasztrofális „Aszadnak mennie kell” politikájának visszatérésének tűnik.
A szíriai konfliktus öt éven át többé-kevésbé „be volt fagyasztva” , de Biden emberei most felpörgették a forrongást.
Miért adott a Biden-kormányzat hirtelen zöld utat ezeknek a terroristáknak, és milyen mélyen van benne a CIA az új szíriai bajok szításában?
Félreértés ne essék: ezek az USA által támogatott „lázadók” soha nem léptek volna a Biden-adminisztráció jóváhagyása nélkül.
Az amerikai nép nem szavazott a háború kiterjesztésére, sem Kelet-Európában, sem a Közel-Keleten. A CBE News/YouGov közelmúltbeli felmérése szerint az amerikaiak többsége támogatja az Ukrajnának nyújtott amerikai katonai segélyek megszüntetését.
A kártyaasztal felborítása csak azért, mert elveszíti a játékot, nem csak a pártja által a kampánykörúton folyamatosan hirdetett „demokrácia” égbekiáltó semmibevételét mutatja, de azzal, hogy az ajtó felé tartva benzint önt erre a két nagyon veszélyes konfliktusra, Biden elnök mindannyiunkat komoly veszélynek teszi ki.
Ron Paul volt texasi republikánus képviselő. Ő volt a Libertárius Párt 1988-as elnökjelöltje.
Comentários